Witaj! ZALOGUJ SIĘ

Moje Fascynacje

Zrozumieć siebie

Mówił, że szczęśliwym bywał. Swoim studentom z piątku na poniedziałek zadawał zadanie: napisać pięć dobrych rzeczy, które zdarzyły się przez ostatni tydzień w ich życiu, w ich rodzinie, w ich społeczności, w ich kraju i na świecie. Po to, by znaleźli równowagę. Bo tak wiele wokół dzieje się złego, że zaczynamy tracić z oczu to, co dobre. A dobre przecież objawia się nam codziennie. Wystarczy to dostrzec.  

Czytaj dalej...

Język ciała

„TED Talks” to ok. 20-minutowe prezentacje, które odbywają się co roku na konferencjach organizowanych przez amerykańską fundację non profit Sapling Foundation. Jej celem jest – jak głosi motto – „propagowanie idei wartych propagowania”. Poruszane tematy dotyczą nauki, technologii, ekologii, polityki, rozwoju ludzkości, biznesu i marketingu. Wśród prelegentów znajdują się eksperci w najróżniejszych dziedzinach, w tym także znane nazwiska oraz laureaci Nagrody Nobla. Każda z prezentacji jest fascynująca, niepowtarzalna, przepełniona wiedzą i ideami. To po prostu 20 - minutowe majstersztyki, to co !

Czytaj dalej...

Wsiąść do pociągu...

Każdego dnia podejmujemy kilka, jeśli nie kilkanaście czy kilkadziesiąt decyzji. I każda z nich rodzi konsekwencje. Możemy próbować wpłynąć na naszą przyszłość, na to, jak się potoczą nasze losy. Możemy mieć plan i starać się go realizować krok po kroku.  Mozolnie zmierzać do celu z nadzieję, że na końcu czeka na nas nagroda. A po drodze starać się żyć tak, by być przyzwoitym człowiekiem.

Czytaj dalej...

Na Facebook`u

Najczęściej czytane