fbpx
Witaj! ZALOGUJ SIĘ

Ależ to oczywiste !

No tak… po raz kolejny pokiwałam głową nad komentarzami pod moim poniedziałkowym video. Zerknęłam z ciekawości na kilka profili. Przewinęłam w dół i odłożyłam smartfona. Wszyscy wszystko wiedzą, nie odkryłam Ameryki. Tylko dlaczego ludzie nic nie robią ze swoją wiedzą ? 

To samo dotyczy osób z którymi rozmawiam. Narzekają na pracę, sylwetkę, męża. Na to, że znów się umordowali załatwiając sprawy w urzędzie czy odpisując na list dot. ubezpieczenia. Narzekają na swoje życie. Zazwyczaj tylko słucham, choć przyznam, że mam ogromną ochotę przerwać i zapytać, co robią, by zmienić swoją sytuację ?  

Czy przygotowali dokumenty w sprawie pracy i przesłali do firm ? 

Czy ćwiczą, skoro chcą schudnąć ? 

Czy właściwie się odżywiają, skoro chcą dbać o zdrowie ? 

Czy dbają o relacje z bliskimi, skoro rodzina jest dla nich ważna ? 

Czy zapisali się na kurs, skoro chcą płynnie mówić w obcym języku ? A może polecą mi aplikację na smartfonie do nauki słówek ? 

Czy podjęli działania, które spowodują, że ich życie będzie szczęśliwsze ?

Nie pytam, bo znam odpowiedzi.

SUKCES TO NIE PRZEZNACZENIE

Nauka, za którą nie idą czyny, nie ma znaczenia. Jeśli nie chcesz czytać jesteś w tym samym położeniu co osoba, która czytać nie potrafi. Jeśli wiesz, co robić, by osiągnąć swój sukces, a tego nie robisz nie różnisz się od tego, kto tego nie wie. 

Sukces to nie jest przeznaczenie. To podróż, w którą musisz wyruszyć. Zrobić pierwszy, a potem kolejny i kolejny krok. 

Ludzie czekają z podjęciem działania „na lepsze czasy”, które często nigdy nie nadchodzą. Znasz takie osoby ? A może Ty do nich należysz ? 

Wciąż spotykam osoby, którzy ponoszą porażki, czasem jedna po drugiej. Upadają i się podnoszą.  Idą dalej bo wiedzą, że w każde działanie jest wpisane ryzyko. Zawsze pojawią się przeszkody i trudności. Ale nie spotkałam dotąd nikogo, kto nie mógłby czegoś osiągnąć. Kto z miejsca jest spisany na straty. 

Musisz zrozumieć, że wszystko zależy od Ciebie. Chcesz być człowiekiem, który stoi przy brzegu i wypatruje statku, choć w głębi duszy doskonale wie, że nie opuścił on żadnego portu ?  

Jest taka przypowieść o starcu i gołębiu.

„Wysoko, na wzgórzu, z którego widać Wenecję, mieszkał starzec uznany za geniusza. Krążyły o nim legendy, jakoby potrafił odpowiedzieć na każde pytanie. Dwóch chłopców z sąsiedztwa postanowiło sobie zakpić z niego. Złapali małego ptaszka i udali się do siedziby starca. Jeden z chłopców, trzymając ptaszka w rękach zapytał, czy on jest ży, czy nie. Starzec bez wahania odpowiedział:

  • Synku, jeśli powiem, że jest żywy, ściśniesz go i udusisz. Jeśli powiem, że jest martwy, otworzysz ręce i wypuścisz go. Widzisz więc, że w swoich rękach trzymasz moc życia i śmierci”

Tak samo dotyczy Ciebie. Wszystko jest w Twoich rękach.

Kiedy się spotkamy możesz wciąż narzekać. Pisać komentarze twierdząc, że to wszystko znane i oklepane. Ale możesz też zacząć działać i sięgnąć po swoje.  

Nie wiem, czym jest dla Ciebie sukces, ale to nie ma znaczenia. Ważne jest to, że jest on w Twoim zasięgu. Musisz tylko zrobić pierwszy krok… 

Ruszaj w drogę!

Powodzenia!

Ada Tomczak 

PS. Na moim fan page na FB spotykają się niesamowici ludzie, którzy tak jak Ty mieli odwagę wyjechać i żyć za granicą. Znajdziesz tam wsparcie, motywację do działania i wiele pozytywnej energii. Jeśli masz ochotę, dołącz do nas:  Emigracja po Sukces 

Przedsiębiorcze, zaradne, ambitne kobiety zapraszam do grupy "Polki sobie radzą, społeczność przedsiębiorczych emigrantek". Grupy kobiet z całego świata, które nie czekają, tylko biorą sprawy w swoje ręce - uczą się, rozwijają, zakładają biznesy. Wspieramy się, motywujemy i inspirujemy nawzajem. Warto !Znajdziesz mnie również na Instagramie i LinkedIn

A jeśli spodobał Ci się ten artykuł - udostępnij ! Dziękuję ! <3

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE ! 

Ada Tomczak

Ten blog powstał ponieważ uważam, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Ja przewróciłam swoje życie do góry nogami. Wiem, co to brak sił, by podnieść się z łóżka. Ale wiem również, że wszystko co złe też się kiedyś kończy. Codziennie ryzykuję, działam, podejmuję wyzwania, by moje życie było takie, jak chcę: zdrowe, aktywne, szczęśliwe. Ty również możesz to zrobić.

Czytaj dalej... ]

Na Facebook`u

Najczęściej czytane

Artykuły