fbpx
Witaj! ZALOGUJ SIĘ

RUSZAJ W DROGĘ

Dla wielu z nas emigracja to konieczność napisania siebie pod względem zawodowym od nowa. Jednak to, co wydaje się trudnością, może okazać się szansą. Bo może się okazać, że to ostatni moment, żeby zawalczyć o siebie.

Bo nasze życie to nie tyle rozwój, co odkrywanie siebie. Szukanie prawdy. Bo przecież nie chodzi o to, by postanowić, że od dziś będziesz robić jedno czy drugie i to ma przynieść Ci satysfakcji i być Twoim pomysłem na życie. To tak nie działa.

A JAK ?

Na początku musisz zdać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę daje Ci radość. Czy jest coś, czemu poświęcasz czas, może nawet niewiele, może nie codziennie, ale kiedy zaczynasz to robić, zatracasz się. Kiedy komuś o tym opowiadasz, możesz to robić godzinami. I się przy tym uśmiechasz, bije z Ciebie energia.   

Banalne ? Banalne. Ale tak naprawdę to, co najważniejsze brzmi banalnie: miłość, szczęście, radość, zdrowie. 

Niestety, Twoi bliscy nie są w stanie wskazać Ci właściwego kierunku.  Nie licz na ich podpowiedzi – mimo szczerych chęci oni zawsze spojrzą na Ciebie przez pryzmat swoich doświadczeń, ograniczeń, lęków.

Oczywiście, nauka daje nam narzędzia, dzięki którym można ułatwić ten proces. Na rynku są profesjonaliści, którzy mogą Ci pomóc: osoby specjalizujące się w rozwoju zawodowym, coache. Co ważne – są to osoby bezstronne, obiektywne i potrafią wydobyć z Ciebie odpowiedzi. Możesz skorzystać z ich wsparcia.

Ale nie zmienia to faktu, że musisz sobie poświęcić trochę czasu. Wsłuchać się w siebie, obserwować.

Przed Toba bardzo trudna decyzja. Jak by nie patrzeć – decyzja życia. Dlatego poświęć sobie uwagę i czas, by ją podjąć.

A gdy już wiesz, kiedy jesteś przekonany, że to właśnie to – działaj !

RUSZAJ W DROGĘ

Nie będzie łatwo, bo to zmiana. A każda zmiana wymaga poświęcenia. Opuszczenia dobrze znanej przestrzeni, ogromnej pracy i wysiłku.

Jednak w miarę zaangażowania przyjdzie praktyka. Zwiększysz swoje umiejętności, będziesz coraz lepszy, potem zaczniesz osiągać mistrzostwo. I nie ma innej możliwości: pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość. 

Dwukrotnie przeżyłam taki stan i znam to uczucie. Nawet teraz, kiedy piszę te słowa uśmiecham się na to wspomnienie. Bo to był niesamowity czas i chociaż później moja droga zawodowa potoczyła się inaczej, dziś, po kilku latach chcę tego samego. Chcę budzić się rano z takim samym zapałem, chcę kończyć dzień zmęczona, ale przeszczęśliwa. Chcę znów poczuć ten stan. Jest trudniej, co ja ... cholernie trudno, bo tu, na emigracji ! Ale wiesz co ? To nie ma znaczenia ! Wiem, czego chcę i nie zrezygnuję z tego. 

Jeśli zaczniesz się czemuś oddawać, czerpać z tego przyjemność, prędzej czy później przełoży to się na korzyści materialne. Dlatego tak ważny jest plan. Bo jeśli już wiemy, dokąd idziemy, trzeba się porządnie przygotować. Konieczny jest plan. Stwórz go. 

Zanim coś przyjdzie, coś odejdzie. Będzie ciężko. Ale też myślę sobie, że trudne chwile są po to, by zwolniło się miejsce na coś innego, lepszego. Kryzys potrafi oczyścić, przewartościować nasze życie i popchnąć na właściwe tory. Wskazać kierunek, ścieżkę. A wówczas wystarczy zrobić pierwszy krok. 

To co ?

Bierzemy się do roboty ! Szkoda czasu !

Powodzenia !

Ściskam,

AT

 

PS. Jeśli szukasz więcej inspirujących historii i motywacji, czekam na Ciebie na moim fan page`u "Emigracja po Sukces" https://www.facebook.com/EmigracjaPoSukces/ oraz na Instagramie https://www.instagram.com/emigracjaposukces/.  Dołącz do wspaniałych ludzi, który - tak jak Ty - mieli odwagę, by wyjechać za granicę.  Znajdziesz tam wsparcie, motywację do działania i wiele pozytywnej energii. Do zobaczenia! 

A jeśli chcesz zrobić ten pierwszy krok, ale się wahasz, nie wiesz, od czego zacząć - pobierz mój E-BOOK.  Wystarczy zapisać się na newsletter, a pofrunie do Twoją skrzynkę mailową.     

Spodobał Ci się ten artykuł i uważasz go za wartościowy ? Udostępnij proszę! Dziękuję!  

Ada Tomczak

Ten blog powstał ponieważ uważam, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Ja przewróciłam swoje życie do góry nogami. Wiem, co to brak sił, by podnieść się z łóżka. Ale wiem również, że wszystko co złe też się kiedyś kończy. Codziennie ryzykuję, działam, podejmuję wyzwania, by moje życie było takie, jak chcę: zdrowe, aktywne, szczęśliwe. Ty również możesz to zrobić.

Czytaj dalej... ]

Na Facebook`u

Najczęściej czytane

Artykuły