Witaj! ZALOGUJ SIĘ

Twoje życie jest lepsze, niż Ci się wydaje

Foto: Priscilla Du Preez on Unsplash Foto: Priscilla Du Preez on Unsplash

Kiedyś usłyszałam, że prawdziwe bogactwo to zdolność doceniania tego, co posiadamy. Bez koncentrowania się na brakach, niedostatku, porażkach, przegapionych szansach. To zauważanie wartości w małych rzeczach, w codzienności.

Czasami warto zmienić perspektywę.

Pozwól, że opowiem Ci pewną bajkę:

„Pewnego dnia, bardzo bogaty mężczyzna wziął swojego syna na wieś, aby pokazać mu, jak żyją biedni ludzie. Spędzili kilka dni i nocy na gospodarstwie, gdzie chłopiec mógł zobaczyć życie zupełnie inne od swojego.
Kiedy wracali ze swojej podróży, ojciec zapytał syna:
– Jak ci się podobała nasza wycieczka?
– Było fantastycznie, tato!
– I już teraz wiesz, jak żyją biedni ludzie? – dopytywał ojciec.
– Tak, już wiem.
– No to opowiedz mi, czego nauczyłeś się podczas naszej podróży.
Syn odpowiedział:
– Zobaczyłem, że my mamy jednego psa, a oni aż cztery. My mamy basen, który sięga do środka naszego ogrodu, a oni mają strumyk bez końca. My mamy lampiony, a im noc rozświetlają gwiazdy. My mamy patio, a oni mają cały horyzont. My mamy mały kawałek ziemi, a oni duże pola, których nie jesteśmy w stanie objąć wzrokiem. My mamy służących, którzy nam służą, a oni służą innym. My kupujemy jedzenie, oni je sami produkują. My mamy wysokie mury, które nas bronią, a ich chronią przyjaciele.
Ojciec chłopca zamilkł. Nie mógł wydusić z siebie ani jednego słowa.
Wtedy chłopiec dodał:
– Dziękuję ci tato, że pokazałeś mi, jak bardzo biedni jesteśmy.”

 Autor nieznany

Bo tak naprawdę to, jakimi jesteśmy szczęśliwcami bardzo często dowiadujemy się wówczas, gdy tracimy coś ważnego dla siebie. Zdrowie i sprawność fizyczną, dach nad głową, kogoś bliskiego.

W stajesz rano, dreptasz do łazienki, siadasz za stołem, przyrządzasz sobie kawę, potem wsiadasz do samochodu... wszystko wydaje się takie naturalne… A przecież dla tak wielu osób niepełnosprawnych wcale nie jest, bo dla nich te codzienne czynności to jak wejście na Mont Everest.

Narzekasz na korki, gdy wracasz z pracy ? A wiesz ile osób oddało by wszystko, by móc przeżyć jeszcze jeden dzień, nawet stojąc w korku ? Przeżyć taki zwykły, powszedni, normalny dzień ?

Doceniasz to, że nie chodzisz spać głodny i masz dach nad głową ?  

To, że masz wybór ?

Że możesz się uczyć?

Że dziś nie musiałaś się obawiać o swoje życie ?

Że masz kogoś bliskiego ?  

Mogłabym wyliczać i wyliczać…Niepotrzebnie. Już wiesz, o co mi chodzi. 

Prawdą jest, że masz w życiu lepiej niż wiele innych osób na świecie.

Bądźmy wdzięczni za to, co mamy. Cieszmy się i dziękujmy.

Ściskam,

AT

 

PS. Jesteśmy znajomymi na FB ? Jeśli nie, czekam na Ciebie na moim fan page`u "Emigracja po Sukces" https://www.facebook.com/EmigracjaPoSukces/

Dołącz do wspaniałych ludzi, który - tak jak Ty - mieli odwagę, by wyjechać za granicę. Znajdziesz tam wsparcie, motywację do działania i wiele pozytywnej energii. Bo emigracja może być szansą, trzeba tylko umiejętnie ją wykorzystać.

Do zobaczenia ! <3 

Ada Tomczak

Ten blog powstał ponieważ uważam, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Ja przewróciłam swoje życie do góry nogami. Wiem, co to brak sił, by podnieść się z łóżka. Ale wiem również, że wszystko co złe też się kiedyś kończy. Codziennie ryzykuję, działam, podejmuję wyzwania, by moje życie było takie, jak chcę: zdrowe, aktywne, szczęśliwe. Ty również możesz to zrobić.

Czytaj dalej... ]

Skomentuj

Upewnij się, że wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) są wypełnione.

Na Facebook`u

Najczęściej czytane