fbpx
Witaj! ZALOGUJ SIĘ

Zrób to w Nowym Roku !

http://www.heart.co.uk/top-trending-videos/emotional-strangers-confessing-biggest-regrets/#wS5u6ek0cULfCKLk.97 http://www.heart.co.uk/top-trending-videos/emotional-strangers-confessing-biggest-regrets/#wS5u6ek0cULfCKLk.97

Na początku stycznia 2016 roku w centrum Nowego Jorku zawieszono tablicę na której zapisano pytanie: „Czego najbardziej żałujesz?”. Przechodnie zatrzymywali się, zastanawiali, podchodzili i dzielili się tym, czego nie udało im się zrealizować. 

Gdy tablica została zapełniona zauważono, że wpisy łączy jedno słowo -"NIE". 

Nie byłem dobrym mężem.
Nie odważyłem się działać.
Nie angażowałem się.
Nie byłem dobrym przyjacielem.
Nie robiłem w życiu tego, co najbardziej chciałem.
Nie podążałem za marzeniami.
Nie znalazłem czasu na tak wiele rzeczy.
Nie miałem bliskich relacji z innymi. 
Nie podążyłem za swoimi artystycznymi pasjami.
Nie uprawiałem sportu.
Nie poszedłem do szkoły.
Nie zaakceptowałem siebie.

Nikt nie pisał o rzeczach materialnych. O tym, że czegoś nie kupił, nie zainwestował, nie zarobił. 

Wszystkie wpisy mówiły o…
NIEWYKORZYSTANYCH SZANSACH.
NIEWYPOWIEDZIANYCH SŁOWACH.
NIEZREALIZOWANYCH MARZENIACH.

A potem przechodnie otrzymali gąbkę i mogli usunąć to wszystko, co zostało napisane. Dokładnie wyczyścili tablicę. Dlaczego ? 


Bo każdy dzień jest możliwością. Niezapisaną, czystą tablicą. Szansą. Na zmianę. Na naprawienie błędów. Na rozpoczęcie czegoś od nowa. Na podjęcie decyzji. Na działanie. Na zrealizowanie marzeń. Na powiedzenie słów, które już dawno paść powinny. 


A czy w Twoim życiu jest coś, czego bardzo żałujesz ? Coś, co zawsze chciałeś zrobić, ale zawsze coś stało Ci na przeszkodzie ? Coś, co już dawno powinieneś naprawić ? Czy są słowa, które należy wypowiedzieć ? Marzenie, które zawsze chciałaś/eś spełnić ? 


Każdego dnia otrzymujesz szansę, by to zrobić. Nie wiesz, co będzie jutro. Chciałbyś odejść ze świadomością, że już nic nie możesz zrobić ? Zmienić ? Naprawić ? 

My, emigranci, wiemy doskonale, co to odwaga. A więc odwagi ! Zrób to ! To jest Twój czas. Nie zmarnuj go ! Wiem, że dasz radę ! 

* * *

A ponieważ Nowy Rok tuż tuż życzę Ci, żebyś nie tylko patrzył na gwiazdy, ale także po nie sięgał ! Abyś kochał i był kochany. Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności. Próbuj życia i układaj je w swój własny sposób. Żyj najpiękniej jak umiesz. Spełniaj się! Dokonuj mądrych wyborów. Próbuj, bo jeśli nie będziesz próbował, nie będziesz wiedział, co tracisz. Idź przez życie otoczony ludźmi, których kochasz.

Wszystkiego najlepszego ! To będzie dla nas wspaniały rok, zobaczysz !
AT

 

PS.  Na moim fan page na FB spotykają się niesamowici ludzie, którzy tak jak Ty mieli odwagę wyjechać i żyć za granicą. Znajdziesz tam wsparcie, motywację do działania i wiele pozytywnej energii. Jeśli masz ochotę, dołącz do nas:  Emigracja po Sukces 

Przedsiębiorcze, zaradne, ambitne kobiety zapraszam do grupy "Polki sobie radzą, społeczność przedsiębiorczych emigrantek". Grupy kobiet z całego świata, które nie czekają, tylko biorą sprawy w swoje ręce - uczą się, rozwijają, zakładają biznesy. Wspieramy się, motywujemy i inspirujemy nawzajem. Warto !

Zapraszam Cię również do pobrania darmowego E-BOOKA który przygotowałam specjalnie z myślą o emigrantach. Zatytułowałam go  "Bo wszystko zaczyna się od pierwszego kroku..." Sama jestem emigrantką i doskonale rozumiem, z czym się mierzymy. Jakie mamy wątpliwości, jakie potrzeby, czego się boimy i za czym najczęściej tęsknimy. Doskonale też wiem, że wszystko zaczyna się od pierwszej decyzji i pierwszego ruchu. Od małej zmiany, która pociąga za sobą kolejne. A wówczas ani się obejrzymy, a już jesteśmy na właściwej ścieżce :) Wierzę, że ten E-BOOK pomoże Ci zrobić pierwszy krok ! Znajdziesz w nim mądre i wartościowe ćwiczenia, dzięki którym spojrzysz na swoją emigrację jak na szansę. Historia Marty mocno Cię zainspiruje i wierzę, że gdy tylko dojdziesz do ostatniej strony ruszysz z impetem realizować swój cel.  Jaki on jest ? Nie wiem, co postrzegasz jako sukces. Ale czymkolwiek oby on nie był, ten e-book Cię na pewno zmotywuje do działania ! Zapisz się na newsletter i pobierz E-BOOK.  

Znajdziesz mnie również na Instagramie i LinkedIn

A jeśli spodobał Ci się ten artykuł - udostępnij ! Dziękuję ! <3

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE ! 

Ada Tomczak

Ten blog powstał ponieważ uważam, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Ja przewróciłam swoje życie do góry nogami. Wiem, co to brak sił, by podnieść się z łóżka. Ale wiem również, że wszystko co złe też się kiedyś kończy. Codziennie ryzykuję, działam, podejmuję wyzwania, by moje życie było takie, jak chcę: zdrowe, aktywne, szczęśliwe. Ty również możesz to zrobić.

Czytaj dalej... ]

Więcej w tej kategorii: « Wspinaczka Postanowienia Noworoczne »

Na Facebook`u

Najczęściej czytane

Artykuły