fbpx
Witaj! ZALOGUJ SIĘ

O mnie

Ten blog powstał ponieważ uważam, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Ja przewróciłam swoje życie do góry nogami. Wiem, co to brak sił, by podnieść się z łóżka. Ale wiem również, że wszystko co złe też się kiedyś kończy. Codziennie ryzykuję, działam, podejmuję wyzwania, by moje życie było takie, jak chcę: zdrowe, aktywne, szczęśliwe. Ty również możesz to zrobić. 

Kim jestem? Z wykształcenia doktorem nauk społecznych, certyfikowanym trenerem i pasjonatką rozwoju osobistego. Od wielu lat układam i wdrażam projekty szkoleniowe. Jestem żoną, mamą wspaniałej córki, właścicielką czarnego labradora. Nie mogę żyć bez książek. Ważne miejsce w moim życiu zajmują góry i sport, szczególnie bieganie.

Jestem również emigrantką przekonaną, że nie takie Niemcy straszne… :)

Do opuszczenia kraju przygotowywałam się rok. Decyzja wbrew pozorom była bardzo prosta, gdyż od dawna czułam, że chcę od życia czegoś innego.

W emigracji widziałam możliwości, perspektywy dla mnie i mojej rodziny. Opracowałam plan, świadomie i konsekwentnie wdrażałam go krok po kroku, sprawdzałam, poprawiałam i szłam dalej odhaczając kolejne zaliczone cele. Jeszcze wiele ich przede mną i nie jest łatwo. Są wzloty i upadki. Ale codziennie uczę się czegoś nowego, rozwijam się i coraz bardziej zaprzyjaźniam się ze sobą.

Moja rodzina nie stosuje diety, ale staramy się odżywiać mądrze, zdrowo i rozmaicie. Staram się używać jak najmniej przetworzonych produktów. Lubię gotować, ale ograniczam czas spędzony w kuchni do minimum… jest przecież jeszcze tyle wspaniałych rzeczy na świecie. Dlatego moje potrawy są proste, szybkie w przygotowaniu i – jak na emigranta przystało – niezbyt drogie.

Wierzę w to, że emigracja to szansa. Również na to, by wyjść ze swojej strefy komfortu i zacząć żyć na swoich warunkach. Trzeba tylko tą szansę odpowiednio wykorzystać. Jeżeli chcesz, mogę Ci w tym pomóc.

To co? Zrobimy to razem? A więc do roboty!

Ada Tomczak

Na Facebook`u

Najczęściej czytane

Artykuły