fbpx
Witaj! ZALOGUJ SIĘ

Cały ten chaos

Nazywam się Ela Matysik. Od kilkunastu lat mieszkam we Włoszech. Kiedyś moje życie dzieliłam na okres, kiedy mieszkałam w Polsce i okres mojego pobytu we Włoszech. Dziś dzielę je na to przed chorobą i po niej.

Być może dlatego, ponieważ zmieniłam diametralnie swoje życie. Dziś jestem lepszą wersją siebie. Jestem z tego powodu bardzo dumna, ćwiczę, lepiej się odżywiam i jestem pewniejsza siebie. Nauczyłam cenić swoje życie takie jakie ono jest, nie wynajdować problemów, tam, gdzie ich nie ma. Nauczyłam się być twardą kobietą, która jest w stanie chłodno spojrzeć na swoje życie i ewentualnie je poprawić. Nowotwór nauczył mnie pokory, ale też pokazał mi, że warto cieszyć się z najmniejszych sukcesów.

Dziś mieszkam w miejscu, które napawa mnie nadzieją i wiarą. Cieszę się codziennym widokiem jeziora Garda. Każdego dnia walczę o lepszą wersję samej siebie.

Czy mi się udaje?

Nie, nie zawsze. Ale każdego dnia sięgam po czystą kartkę, by zacząć dzień pozytywnie. Staram się nie przenosić złych momentów na następny dzień. Jest to trudne jak cholera, ale tylko w taki sposób mogę iść do przodu i cieszyć się tym co mi przynosi życie. Każdego dnia nie przestaje wierzyć i marzyć.

Jestem amazonką. Staram się pomagać kobietom w ich walce z nowotworem. Uświadomić im, że życie nie zawsze jest dla nas łaskawe, ale warto o nie zawalczyć, tak jak ja to zrobiłam. Walkę wygrałam, bo los tak chciał, ale też może dzięki radykalnej zmianie mojego stylu życia, którego wcześniej nie znałam. Uważam, że powinno się utrzymać równowagą we wszystkich dziedzinach. Zaczęłam doceniać proste codzienne życie. Nie wzdycham, że inni mają lepiej, ale też nie przyglądam się biernie jak czas nieubłaganie ucieka. Wiem, że rzeczy nieosiągalne mogą być w zasięgu mojej ręki i moich możliwości.

Ale nie jestem i nie czuję się profesjonalistką we wszystkich dziedzinach. Zdaję sobie sprawę, że często się potykam i błądzę, ale zawsze wyciągam wnioski i staram się nie poddawać w trudnych momentach mojego życia. Nie raz mam zwątpienia i wątpliwości czy postępuję właściwie, ale któż ich nie ma? Ale mimo wszystko postanowiłam napisać swoje wspomnienia i je opublikować. Wspomnienia z ostatnich 5 lat mojego życia.

”Cały ten chaos” to moja historia oparta na mojej walce z rakiem, to też „dzieło” mojego życia. Jest bardzo intymnym wyznaniem. Pokazuje przeżycia z okresu choroby, ale też problemy i trudności z tym związane. Pokazuje obraz przeciętnej kobiety, która boryka się również w tym czasie z problemami finansowymi.

Powodem napisania książki był również fakt pokazania wszystkim kobietom, że rak to nie wyrok, ale najważniejsza jest profilaktyka, która niejednokrotnie może uratować życie. Znajdziecie w niej również wiele absurdalnych zachowań, które dla zdrowego człowieka, mogą wydawać się co najmniej dziwne, ale w momencie walki o własne życie, są  to odruchy jak najbardziej naturalne.

Dziś już wiem, odniosłam sukces, swój personalny, bez względu jak dalej wszystko się potoczy. Dziś żyje pełnią życia, rozwijam się i spełniam swoje marzenia. To co kiedyś zaczęłam w Polsce, niestety nie było mi dane skończyć. Pracowałam dla dużej zagranicznej korporacji, miałam zawsze bardzo dobry kontakt z ludźmi, z którymi prowadziłam szkolenia. A dzisiaj prowadzę swojego bloga KOBIECE TRENDY, który kiedyś w przyszłości ma zostać moją marką. Dziś pracuje dla Siebie i tworzę coś, co mi daje mnóstwo satysfakcji. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że mogę pomagać kobietom. Mogę pokazać im, że wiek nie gra roli. Pokazać im i wydobyć z ich wnętrza to co jest najpiękniejsze.

Mi się udało, więc i Ty masz szansę to osiągnąć.

Ela 

 

HEJ ! ZACZEKAJ CHWILĘ ! 

Muszę Ci się przyznać, że trochę się napracowałyśmy przy przygotowaniu tego materiału. Jego celem jest przede wszystkim wsparcie tych wszystkich, którzy zdecydowali się ruszyć w świat i znaleźć gdzieś tam swoje miejsce. Jeśli masz wśród znajomych kogoś, komu warto podesłać ten tekst, skopiuj link i prześlij go mailem, Messengerem, albo udostępnij na Facebooku. Dziekuję ! 

A może chciałabyś opowiedzieć nam o swojej emigracji - sukcesach i porażkach ? Dać innym motywację do działania ? Zainspirować ? A może rozpromować swój biznes ? Zapraszamy do kontaktu - podziel się swoją historią ! Napisz do mnie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo przez Facebook/Instagram. 

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !

Ada Tomczak

Ten blog powstał ponieważ uważam, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Ja przewróciłam swoje życie do góry nogami. Wiem, co to brak sił, by podnieść się z łóżka. Ale wiem również, że wszystko co złe też się kiedyś kończy. Codziennie ryzykuję, działam, podejmuję wyzwania, by moje życie było takie, jak chcę: zdrowe, aktywne, szczęśliwe. Ty również możesz to zrobić.

Czytaj dalej... ]

Na Facebook`u

Najczęściej czytane

Artykuły