fbpx
Witaj! ZALOGUJ SIĘ

Polki z Powerem

Połaczyły je trudności i wyzwania emigracji. Szybko dostrzegły, że podzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi bardzo pomaga. Postanowiły organizować spotkania motywacyjne, podczas których ciekawi ludzie podzielą się swoimi życiowymi historiami i zapalą innych do działania. I tak powstał "Sobotni Power". Poznaj historię Polek na emigracji, które sobie radzą. 

Cześć!
 

Tu Aga van Dam Staruch, Edyta Nales i Agnieszka Szulc. Poznałyśmy się ponad roku temu w Holandii i od razu coś między nami kliknęło. Jest nim nasza pasja do ludzi. Dlatego postanowiłyśmy organizować tu, w sercu Holandii, spotkania motywacyjne dla Polaków.

Dlaczego?
Każda z nas jest na emigracji z różnych powodów. Dziwnie się złożyło, ale nasze powody mają wspólny mianownik: miłość. Aga poznała przyszłego męża Holendra podczas studiów w Szwecji. Edyta poznała swojego mężczyznę w Polsce. Po 4,5 roku relacji na odległość przeprowadziła się do Amsterdamu. Agnieszka przyjechała
tu dorobić, no i strzała holenderskiego amora także ją dopadła.

Nasze początki tutaj nie były usłane różami. Nauka języka, brak znajomych, tęsknota za rodziną i przyjaciółmi, poszukiwanie pracy... Trudności i wyzwań było sporo. Z zaciśniętymi zębami, czasami łzami w oczach i urażoną dumą, pokonowałyśmy bariery i swoje granice. Nierzadko mierzyłyśmy się z różnicami kulturowymi, niezrozumieniem, problemami językowymi, aby dziś spełniać się zawodowo i rodzinnie. Dlatego, kiedy spotkałyśmy się po raz pierwszy i wysłuchałyśmy swoich historii, stwierdziłyśmy, że mamy sporo wspólnych mianowników. Głupio zabrzmi, ale było nam lżej, słysząc, że miałyśmy podobnie, albo niektóre z nas nawet gorzej. Człowiek wówczas przestaje narzekać i cieszy sie z tego, co ma. I pewnie inni mają podobnie.

Dlatego wpadłyśmy na pomysł, aby organizować spotkania motywacyjne, podczas których ciekawi ludzie podzielą się swoimi życiowymi historiami. To jednocześnie zapali innych do działania.

Tak zrodził się "Sobotni Power."

Postanowiłyśmy organizować te spotkania w Amsterdamie, bo jest on nam najbardziej bliski. To tutaj kilka lat temu zaczęłyśmy budować wszystko od nowa. Tu rozpoczęłyśmy życie ze swoimi drugimi połówkami, tu zostałyśmy mamami. Tu narodziły się też nowe przyjaźnie i rozkwitła nasza kariera zawodowa. Tu marzymy i spełniamy nasze małe i duże plany. A determinacji nam nie brakuje!

Czy jest łatwo? Niestety nie.

Organizując spotkania "Sobotni Power" chcemy motywować Polki i Polakow do spełniania siebie i swoich marzeń tu na obczyźnie. Zapraszamy cudownych gości, znanych prelegentów i lokalnych bohaterów, aby potęgowali w uczestnikach chęć zmian.

Prawie rok temu odbyło się pierwsze takie spotkanie, w styczniu 2019 następne, a już 5 października startuje trzecia edycja.

Dotychczas gościłyśmy:

- Łukasza Jakóbiaka – znanego twórcę internetowego talk show 20m2,
- Kamilę Rowińską – popularną trenerkę i coacha,

- Marcina Kokoszkę – milionera, kiedyś bankruta,
- Mariusza Kędzierskiego – światowej sławy rysownika urodzonego bez rąk,
- Katarzynę Zawadzką – pochodzącą z małej miejscowości aktorkę,
- Michała Migała – lokalnego bohatera, uznanego triathlonistę.

A już za miesiąc kolejne wydarzenie z równie niesamowitymi gośćmi:
- Miłoszem Brzezińskiem – popularnym psychologiem i autorem książek,
- Anną Chojnacką – zdobycznynią Kilimandżaro, 
- Krisem Florkiem – biznesmenem, który zaczynał od zera.

 

Przygotowania do tego eventu trwają pełną parą. To wydarzenie na 200 osób, więc wymaga dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Dzielimy się obowiązkami zgodnie z naszymi predyspozycjami, więc każda robi to co lubi i w czym jest dobra. Agnieszka, z racji tego, że prowadzi biuro rachunkowo-ksiegowe, ogarnia umowy, faktury oraz logistykę podczas samego eventu. Edyta (Dyrektor HR) od zawsze miała dryg do promocji i marketingu, dlatego zarządza stroną internetową, prowadzi nasz „fan page” na Facebook i Instagram oraz konkaktuje się z mediami. Aga (Coach) jest od kontaków zewnętrzych. Nawiązuje współpacę z prelegentami, sponsorami, partnerami i lokalnymi firmami oraz instytucjami.
 

Im bliżej 5 października, tym mamy więcej adrenaliny. Poprostu pełen power! Nim też dzielimy się z Tobą i zapraszamy Cię do Amsterdamu. Jeżeli potrzebujesz motywacji i kopniaka do działania, to musisz tu z nami być.
 

Program eventu przewiduje nie tylko ciekawe wykłady i spotkania ze speakerami. Jest też czas na wspólne rozmowy i zdjęcia, można nabyć książki mówców motywacyjnych i uzyskać ich autografy. Jest czas na networking i spotkania z firmami, które zaangażowały się w Sobotni Power. Można nawiązać współpracę biznesową oraz kontakty indywidualne. Zależy nam, aby uczestnicy się wzajemnie poznali, zintegrowali, wspólnie wypili kawę i zawiązały się nowe znajomości. Dodatkowo będzie wiele atrakcji i niespodzianek od naszych partnerów i sponsorów. Po prostu Power!
 

Zapraszamy i pozdrawiamy serdecznie,
Aga, Edyta i Agnieszka

 

HEJ ! ZACZEKAJ CHWILĘ ! 

Muszę Ci się przyznać, że trochę się napracowałyśmy przy przygotowaniu tego materiału. Jego celem jest przede wszystkim wsparcie tych wszystkich, którzy zdecydowali się ruszyć w świat i znaleźć gdzieś tam swoje miejsce. Jeśli masz wśród znajomych kogoś, komu warto podesłać ten tekst, skopiuj link i prześlij go mailem, Messengerem, albo udostępnij na Facebooku. Będę Ci bardzo wdzięczna ! Dziekuję ! 

A może chciałabyś opowiedzieć nam o swojej emigracji - sukcesach i porażkach ? Dać innym motywację do działania ? Zainspirować ? A może rozpromować swój biznes ? Zapraszamy do kontaktu - podziel się swoją historią ! Napisz do mnie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo przez Facebook/Instagram. 

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !

Ada Tomczak

Ten blog powstał ponieważ uważam, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Ja przewróciłam swoje życie do góry nogami. Wiem, co to brak sił, by podnieść się z łóżka. Ale wiem również, że wszystko co złe też się kiedyś kończy. Codziennie ryzykuję, działam, podejmuję wyzwania, by moje życie było takie, jak chcę: zdrowe, aktywne, szczęśliwe. Ty również możesz to zrobić.

Czytaj dalej... ]

Na Facebook`u

Najczęściej czytane

Artykuły