fbpx
Witaj! ZALOGUJ SIĘ

Lekcja 3. Przydatne aplikacje

To nasze kolejne spotkanie. Ty razem na tapetę bierzemy APLIKACJE. 

Istnieje wiele różnych metod, dzięki którym możemy monitorować nawyki. Oprócz tabeli, którą przygotowałam dla Ciebie i którą możesz pobrać TU, istnieje wiele aplikacji, które możesz zainstalować na swój telefon i mierzyć swoje postępy. 

Poniżej kilka rozwiązań, które mogą Ci pomóc:

1. GOOGLE KALENDARZ 
https://calendar.google.com/calendar/

Google dodało do swojej aplikacji możliwość planowania swoich celów i zadań do wykonania. Ustalasz swoją aktywność, a Google Kalendarz Ci o niej przypomina i pomaga zmotywować. Ostatnia nowość w tym Kalendarzu to połączenie Google Fit i Apple Health z zaplanowanymi celami sportowymi. Wówczas aktywność w Twoich aplikacjach zostanie zapisana i będzie automatycznie oznaczana w Kalendarzu Google jako „zrobione”. Dzięki tej integracji kalendarz nie tylko monitoruje Twoje działania i wyniki, ale także pomóc Ci znaleźć najlepszy czas na ich wykonanie. 

2. STRIDES
http://www.stridesapp.com

Intuicyjna aplikacja, w której możesz dodać swoje nawyki i monitorować progres w ich realizacji. Na uwagę zasługuje zwłaszcza funkcja "Streak", która automatycznie wylicza nam jak długo trwa nasza seria. Strides dostępny jest zarówno w wersji webowej, jak i w postaci aplikacji mobilnej na system iOS. Przydatną możliwością aplikacji jest dokładne definiowanie nawyków. Można ustalić, że np. celem jest wykonywanie czegoś 4 razy w tygodniu i wówczas statystyki postępów są jeszcze bardziej czytelne. Strides jest darmowy, przy czym dostępna jest też wersja premium ( 5$/miesiąc), która oferuje kilka dodatkowych funkcji, takich jak eksport danych czy tagi i filtry.

3. HabitBull
http://www.habitbull.com

W wersji darmowej są dostępne wszystkie niezbędne funkcje do śledzenia postępów w budowie bądź zmianie nawyków. Jedynym minusem jest brak aplikacji webowej, z której można byłoby korzystać sprzed ekranu komputera.

4. „ŚLEDZENIE NAWYKÓW LOOP”. 
(możesz pobrać ze sklepu Google Play)

Wersja polskojęzyczna, bezpłatna, pomoże Ci monitorować swoje postępy w budowie nawyków. Każdemu z nich przypisujemy nazwę, kolor, sugerowaną częstotliwość wykonania (np. 4 razy w tygodniu), a także opcjonalnie możemy ustawić przypomnienia. Wszystkie nasze nawyki wyświetlają się na liście głównej aplikacji, którą można dowolnie sortować. Jeśli zrealizowaliśmy określony punkt, wystarczy przytrzymać chwilę palcem określony dzień, by odznaczyć wykonanie zadania. Ustawiając przypomnienia ta aplikacja zadba również o to, byśmy nie zapominali o naszych nawykach, a także dostarcza szereg wykresów i danych, które pokazują m.in. jak dbamy o określony nawyk oraz dane statystyczne.

Mam nadzieje, że pomogłam :) Teraz tylko pozostaje … instalować i działać ! 

Powodzenia !

AT

C.d.n.

Ada Tomczak

Ten blog powstał ponieważ uważam, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Ja przewróciłam swoje życie do góry nogami. Wiem, co to brak sił, by podnieść się z łóżka. Ale wiem również, że wszystko co złe też się kiedyś kończy. Codziennie ryzykuję, działam, podejmuję wyzwania, by moje życie było takie, jak chcę: zdrowe, aktywne, szczęśliwe. Ty również możesz to zrobić.

Czytaj dalej... ]

Na Facebook`u

Najczęściej czytane

Artykuły